Wodna farba sitodrukowa refleksyjna do druków na tkaninach. Druki z użyciem TEXILAC CAT EYE są srebrne i stają się świecące, błyszczące i odbijają światło po otrzymaniu wiązki światła nawet o bardzo małej intensywności. Używane do druku na odzieży sportowej i roboczej w celu poprawienia widoczności użytkowników odzieży w złych warunkach pogodowych.

Plastizolowa farba do bardzo grubych nadruków. Bardzo dobrze kryjąca do druków na jasnych i ciemnych tkaninach. Po wydrukowaniu otrzymujemy miękką i elastyczną powłokę, odporną na pranie po utwardzeniu. Idealna do druku na skarpetach i odzieży sportowej dla uniknięcia poślizgu (ANTY SLIPING).

Dodatek do farby plastizolowej dający efekt puchnięcia. Po wydrukowaniu otrzymujemy miękką i elastyczną, spulchnioną powłokę, odporną na pranie po utwardzeniu.

S181 SREBRNY
S190 PASTA SREBRNA
S182 BLADO ZŁOTY
S183 ZŁOTY
S184 BLADO MIEDZIANY
S186 MIEDZIANY

S291 WYSOKO BŁYSZCZĄCE SREBRO
S292 WYSOKO BŁYSZCZĄCE BLADE ZŁOTO
S293 WYSOKO BŁYSZCZĄCE ZŁOTO
S192 BLADO ZŁOTY
S193 ZŁOTY

Farby o wyjątkowym blasku i ostrości, świecące w świetle dziennym i pod światłem UV. Efekt fluorescencji nadaje wydrukom niecodzienny, przyciągający i intrygujący wygląd. Występują w siedmiu podstawowych kolorach.

Farby metaliczne na bazie pigmentów miedzianych i cynkowych imitujące kolory złote i srebrne z dodatkiem farb Pantone dobierane według wzornika Pantone® Plus Metallic oraz Pantone® Plus Premium Metallics. Nowe wzorniki metaliczne Pantone zawierają 300 intensywnych, błyszczących i kolorowych odcieni metalicznych, z których dobieramy i mieszamy farby na życzenie klienta.

Farby, które reagują na podwyższenie temperatury. Kolor blednie lub się zmienia pod wpływem jej wzrostu. Proces zmiany zaczyna się przed osiągnięciem temperatury granicznej i całkowicie znika kilka stopni po jej przekroczeniu. Przykładowo kolor niebieski o temperaturze zmiany 31°C zaczyna blednąć 3-5°C przed osiągnięciem temperatury 31°C i całkowicie znika w temperaturze 35-36°C.

Farby zazwyczaj transparentne (czasem także w kolorze), których dodatkowa barwa fluorescencyjna jest widoczna w świetle UV (długość fal: 365 nm, 280 nm). Stosowane głównie do zabezpieczeń przed fałszowaniem dokumentów, bonów, kuponów loteryjnych, czeków obiadowych, etykiet, opakowań.

Farby, które świecą w ciemności światłem własnym po uprzednim naświetleniu (lub napromieniowaniu pokrewnego rodzaju) z zewnątrz. Czas trwania efektu świecenia utrzymuje się kilka do kilkudziesięciu minut, a nawet godzin (w przypadku nałożenia grubej warstwy farby i silnego naświetlenia). Farba transparentna świecąca w ciemności w kolorze zielonym, niebieskim lub czerwonym. 

Transparentne lakiery mieniące się i lśniące różnymi kolorami w zależności od kąta obserwacji. Występują w różnych odcieniach, od lakierów zmieniających się w dwóch kolorach po takie, które zmieniają się różnobarwnie jak kameleon. Używane do uszlachetniania luksusowych opakowań, w tym opakowań dla przemysłu farmaceutycznego jak również do zabezpieczania dokumentów. Efekt zmienności optycznej jest tym lepszy im grubsza jest warstwa lakieru.

Transparentne lakiery mieniące się i lśniące na perłowo. Przy użyciu odpowiedniego lakieru perłowego wraz z dobranym kolorem poddruku można uzyskać kolory metaliczne: złoty i srebrny. Używane do uszlachetniania luksusowych opakowań kosmetyków, alkoholi, farmaceutyków itp. Efekt perłowy jest tym lepszy im grubsza jest warstwa lakieru.

Transparentne lakiery zawierające brokat. Wykorzystywane w celu uszlachetnienia druków i nadaniu im wyjątkowego wyglądu. Używane w produkcji ekskluzywnych opakowań, okładek książek i czasopism, katalogów, kalendarzy itp. Efekt jest tym lepszy im grubsza jest warstwa lakieru.

NASI DOSTAWCY

SZYBKI KONTAKT

Colorprints-Poligrafia s.c. S. Kwiatkowski, M. Ochocka

ul. Jana Skrzyneckiego 3
04-563 Warszawa

 

 tel. 22 376 28 80

 

e-mail: biuro@colorprints.pl

e-mail: biuro@artykulypoligraficzne.pl